Gmina Kluczbork

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

To już kolejny raz, kiedy informujemy o odpowiedzialnej postawie osób nie godzących się na to, aby po naszych drogach poruszali się nietrzeźwi kierowcy.

Dzięki postawie pracownika cywilnego Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, kierujący na ,,podwójnym gazie” został zatrzymany. 46-latek miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i nigdy nie posiadał prawo jazdy.
Do zdarzenia doszło dzisiejszego ranka po godzinie 7.00. Wtedy to oficer dyżurny kluczborskiej Policji otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy fiata, który został ujęty przez pracownika cywilnego tamtejszej jednostki. Jadąca do pracy kobieta, zobaczyła fiata poruszającego się całą szerokością jezdni. Widząc to wyprzedziła go i wyhamowała uniemożliwiając dalszą jazdę. Następnie wyjęła kluczyki ze stacyjki.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zgłoszenia sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 46-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. 46-latkowi grozi teraz kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: Policja Kluczbork

fot: Archiwum Kluczbork 112

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o