Gmina Kluczbork

Święto Policji w Kluczborku

W kluczborskim kinie „Bajka” odbyły się uroczystości z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Podczas uroczystego apelu policjanci otrzymali awanse, nagrody i wyróżnienia.

W uroczystej zbiórce uczestniczył m.in. Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz , Starosta Kluczborski, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, prokuratury oraz zaproszeni goście w tym, byli kluczborscy Komendanci Powiatowi.

Obchody Święta Policji w Kluczborku rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Eucharystie odprawił proboszcz wspomnianej parafii kapelan kluczborskiej Policji Ks. Wojciech Wąchała.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Centrum Aktywności Lokalnej ( Kino „Bajka” ).

Na wstępie podinsp. Paweł Kolczyk serdecznie przywitał zaproszonych gości oraz kadrę kierowniczą i mianowanych policjantów. W swoim wystąpieniu podziękował za dobrą współpracę władzom samorządowym, służbom i instytucjom, a także pogratulował policjantom awansów i życzył dalszych sukcesów w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie policjantom aktów mianowana na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awanse na kolejny stopień służbowy otrzymało 40 funkcjonariuszy.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali policjantom, za zaangażowanie w służbę i wzajemną współpracę. Uroczystość zakończyła się występem orkiestry dętej z Chocianowic pod przewodnictwem kapelmistrza Pana Rafała Jagody.

Źródło: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o