Gmina Byczyna

Policjanci z Kluczborka wzięli udział w festynie rodzinnym.

Policjanci z Kluczborka wzięli udział w festynie rodzinnym. Wśród wielu atrakcji, jakie organizatorzy zapewnili uczestnikom imprezy, nie zabrakło naszego policyjnego radiowozu oraz pokazu wyszkolenia i umiejętności psa służbowego.

Dla policjantów była to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa na wakacjach oraz promować zawód policjanta.

W niedzielę funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku wzięli udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w Nasalach. Dla wszystkich uczestników imprezy mundurowi przygotowali wiele atrakcji. Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, zrobić pamiątkowe zdjęcie z maskotką policusia oraz posłuchać, czym na co dzień zajmują się policjanci.

Podczas spotkania, przekazano informacje o wymaganiach, jakie muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Mundurowi przedstawili zainteresowanym etapy postępowania kwalifikacyjnego – m.in. test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską.

Dla policjantów była to również doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi i przypomnieć im podstawowe zasad bezpieczeństwa. Przewodnicy policyjnych psów, prezentowali umiejętności swoich czworonożnych kompanów oraz przypominieli, jak bezpiecznie się zachować w kontakcie z agresywnym zwierzęciem.

Uczestnikom festynu policjanci rozdawali odblaski i zachęcali do ich noszenia. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach działań „Bezpieczne wakacje 2019”.

Foto, tekst: Policja Kluczbork

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o